Sipariş ve Sorularınız İçin Mail: kurdelelikedi@gmail.com

Nikah yada Bebek için Kuş Evi İthal Şeker Kutusu Nikah, Nişan, Bebek için Kalpli Şeker Kutusu Erkek Bebek Şekeri Kutuları Kız Bebek Şekeri Kutuları Erkek Bebek Şekeri Ahşap Çerçeve Kutu Sandık Şeklinde Nikah Şekeri yada Kına Kutusu Ahşap Nikah Şekeri Kutuları

12 Mayıs 2014 Pazartesi

Jandarma - Jandarcam Sendromu :)

Herkese selamlar,

Bir yandan hamilelikte yolu yarılarken, diğer yandan Emirhan'la maceralarımız devam ediyor :) Hep bir şirinlikler, bilmiş bilmiş konuşmalar ve de 2 yaşın olmazsa olmazı itiraz ve inatçılıklar :)

Bir arkadaşımız, geçen sene kızının 2 yaş sendromunu anlatırken verdiği örneğin çok benzerini yaşıyoruz. "Jandarma" desek jandarcam diye itiraz ediyor demişti.. o zaman gülüp geçmiştik.. Bu aralar biz de Emirhan'a ne desek tersini söylüyor, olumsuzluk eki getiriyor. 
Yeter dediğimizde "yetermiyo" gibi bir kelimeyle karşılaşabiliyoruz mesela, yap-yapmıyo gibi :) Yaramazlık yaparken mahsus "tamam izin verdik yap" desek, "izin verme, yapmıyom" diyor :)


Ama birazcık üzüldüğümüzü farketse "üsülme annecim, cici annecim, ösür dilerim" deyip sarılıp öpüyor ki hepsini unutturuyor. Kitaplardaki karakterlere, akvaryumdaki balıklara, herşeye sarılıp cici diye sevmeye çalıyor, çok masum ve sevgi dolu oluyorlar bu yaşlarda.. Bazı şeyleri ne ara ögrenmiş, nasıl öğrenmiş anlamıyorsunuz bile, olaylar arası kurduğu ilişkilere hayret ediyoruz. Onun büyümesini keyifle seyrediyoruz :)

Tablette bu aralar en çok Angry birds ve Temple run'a takmış durumda.. Anne kuş oynayalım, anne adamı koşturalım, adamı düşürme anne, canavar geliyor kaç annesi, paraları topla gibi komutlarla bize oynatıyor genelde :) Tabiki zaman kısıtlaması yapmaya ve çok fazla bakmamasına dikkat ediyoruz.. O elimizde bilgisayar, tablet görmesin diye biz de pek elimize alıp bakmıyoruz ve dolayısıyla blog yazılarım da böyle aralıklı ve geç geliyor :)

Aktivite-oyun olarak ekstra birşeyler hazırlayamıyorum çoğu zaman, oyuncaklarıyla oyun kuruyoruz bazen, minik arabalarını garaja park etmeyi çok sevdiği için oyuncaklardan garajlar yapıyoruz, hamur oynuyoruz, parka gitmek, çadırında ve ilk arabasıyla oynamak, sevdiği kitapları okumak, "canım kardeşim" ve pepee seyretmek en sevdikleri arasında..


Battaniyelerini ütülemeyi seviyor bu aralar benim eski oyuncak ütümle, "puf puff, ütüledim, anneye yardım ettim" diyor,  arada "ütüye su koyuyorum" diyor, bir de ısınsın diye kenara dikip bekliyor taklitçi kerata :)


Geçen gün pazardan bezelye almıştım ve ilgisini çekeceğini tahmin ettiğim için Emirhan'la beraber ayıklamak istedim. Gerçekten çok sevdi ayıklama işini, hem belki böylece yemeyi de sever dedim ama birkaç tane ancak yedi yemekte, bezelyenin o zarını tükürmek için çıkartıp durdu.. Olsun yılmak yok, önüne koymaya devam :)

Tuvalet eğitimine başlayacak gibi olduk, gerekli şeyleri de aldık ama henüz hazır olmadığını fark ettiğimiz için onu biraz erteledik. Arada sırada da olsa, korkmadan lazımlığına ve klozet adaptörüyle de klozete oturup birkaç damla da olsa yapmak istemesi (ilk günlerde lazımlığa bezini çıkartıp oturmaktan korkmuştu ve bazı çocukların klozete oturmayı reddettiklerini, korktuklarını duymuştum), pepee'nin tuvalet şarkısını ezberlemiş olması ilk safhalar için yeterli :) Birden bire olmuyormuş bu tuvalet işi, sabır ve çocuğun hazır olmasını gerektiriyormuş. Bu konudaki gelişmeleri ayrı bir yazıda toplarım diye düşünüyorum. 

Şimdilik bizden bu kadar,
Sevgiler :)

7 yorum:

Eyup Yiğit Kartal dedi ki...

hamileliğin hayırlı olsun:) şimdi okudum geçmişlerine bakarak ne çok şey kaçırmışım meğersem:)
Allah tamamına erdirsin kucağına almayı nasip etsin:)
evet tuvalet işi büyük sabır gerekli.zamanı varsa zorlamaya erek yok:)İnşallah onu da en kısa sürede bitiriverir Emirhan:)

Kurdeleli Kedi dedi ki...

Amin, sağol teşekkür ederim canım..
İnşallah bakalım, O da Eyüp gibi alışır zamanla :)

yonca mix dedi ki...

maşallah akıllı bıdığa :))

fatma kara dedi ki...

paylaşımlarınız ve çalışmalarınızı çok takdir ettim. benim de 12.12.12 doğumlu bir oğlum var, Allah cümlemize sağlık ve hayırlı uzun ömür versin.

Kurdeleli Kedi dedi ki...

Sagolun Fatma hanım, amin cümlemizinkine inşallah..

Fadime Pirli dedi ki...

Maşallah Emirhan çok büyümüş çok tatlı Allah bağışlasın. Yaptığın sabunlar çok şeker

Kurdeleli Kedi dedi ki...

Teşekkür ederim Fadime hanım.

Yorum Gönder