Sipariş ve Sorularınız İçin Mail: kurdelelikedi@gmail.com

Nikah yada Bebek için Kuş Evi İthal Şeker Kutusu Nikah, Nişan, Bebek için Kalpli Şeker Kutusu Erkek Bebek Şekeri Kutuları Kız Bebek Şekeri Kutuları Erkek Bebek Şekeri Ahşap Çerçeve Kutu Sandık Şeklinde Nikah Şekeri yada Kına Kutusu Ahşap Nikah Şekeri Kutuları

11 Ekim 2014 Cumartesi

Ailemize Bir Minik Pisi Daha Katıldı :)

Selamlar,

Bir süredir buralarda yoktuk, bebeğimiz 26 Eylül'de doğdu ve 15 günlük oldu bile :) İki çocuklu hayata geçiş yapınca günlük koşuşturmacamız da arttı haliyle ve ancak yazmaya vakit bulabildim.


Oğlumun ismine son ana kadar karar verememiştik, öyle ki eşim nüfusa gidene kadar biz hala o mu olsun yoksa bu mu diye alternatifler arasında gidip geliyorduk. Emirhan da hiç böyle olmamıştık, aylar öncesinden belirlemiştik ismini.

Emirhan'a, kardeşin adı ne olsun dediğimizde onun cevabı da aylar öncesinden hazırdı. "Üzüm" :)
O üzüm dedikçe biz güldük ama çocuk netti en azından, bir isim belirlemişti. Çizgifilmlerde nane, limon,zeytin diye isim oluyordu da kardeşin adı niye üzüm olmayaydı :)

"Kerem" ismini Emirhan'a hamileyken de düşünmüştüm. Hem manasını hem de söylenişini sevdiğim bir isimdi. Yanına Peygamber Efendimizin isimlerinden birisini koymak istedik ve Mustafa da son anda içimize sinen isim oldu. İkisi uzun olacağından Kerem derim diyordum ama Mustafa'ya da dilim pek alıştı :) Güzel isim koymak anne-baba için büyük sorumluluk, umarım büyüdügünde o da sever ismini. Ama siz siz olun, hamileyseniz çocuğunuzun ismini doğmadan belirleyin, lohusa halinizle benim gibi bir de isim stresine girmeyin :)

En merak ettiğimiz şeylerden birisi Emirhan'ın kardeşiyle ilgili tepkisinin ne olacağıydı. Şimdilik çok iyi, çok seviyor.. "canım kardeşim ağlama, nee nee nee" deyip beşiğini sallıyor, kafasından nazikce sevip öpüyor, "anne Kerem acıkmış emmek istiyor" deyip bana haber veriyor.  Yine de aynı odada yalnız bırakmamaya çalışıyoruz..

Kardeşiyle ilişkisinin dışında, dediğim dedik bir Emirhan var karşımızda bu aralar (isminden mi kaynaklıdır bilemiyoruz :) Bazen öyle anlayışlı ve yumuşak huylu, her dediğime "tabi annecim, tamam annecim" diyen bir Emirhan varken, 5 dakika içinde olmayacak isteklerde bulunan hırçın bir çocuk olabiliyor. 2,5 yaşında hırçınlık ve benmerkezcilik üst seviyede oluyor diye okumuştum, simdi yaşayarak görüyoruz. Kardeşi de olunca kıskanmasın diye Emirhan'a daha özenli davranmaya çalışıyoruz. Umarım onlar büyüdükçe ikisi arasında eşitliği sağlayabiliriz.

Şimdilik bizden bu kadar..
Minik pisilerimin maceralarıyla ilerleyen günlerde yine buralarda olmak ümidiyle :)

Sevgiler..

5 yorum:

Deniz dedi ki...

Tebrik ederim. allah sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür versin, Emirhan'a da Kerem'e de. Allah güzel günlerini göstersin.

funda öztkn dedi ki...

allahım uuzn ömürler versin analı babalı büyütsün

Kurdeleli Kedi dedi ki...

Deniz ve Funda hanım, teşekkür ederim, amin inşallah..

sadecenaciye dedi ki...

Allah hayırlı ömürler versin. Adı da kendi gibi maşallah.

MORLU MUTFAK dedi ki...

ÇOK TATLI ALLAH BAGIŞLASIN HAYIRLI EVLAT OLUR İNŞ.:)

Yorum Gönder