Sipariş ve Sorularınız İçin Mail: kurdelelikedi@gmail.com

Nikah yada Bebek için Kuş Evi İthal Şeker Kutusu Nikah, Nişan, Bebek için Kalpli Şeker Kutusu Erkek Bebek Şekeri Kutuları Kız Bebek Şekeri Kutuları Erkek Bebek Şekeri Ahşap Çerçeve Kutu Sandık Şeklinde Nikah Şekeri yada Kına Kutusu Ahşap Nikah Şekeri Kutuları

19 Şubat 2014 Çarşamba

Emirhan 2 Yaşında

Selamlar,

3 aydır Emirhan'la ilgili yazmamışım, minik pisim artık 2 yaşına girdi bu yazıyı hazırlamak şart oldu :)
 Çok şey birikti ve haliyle uzun bir yazı olacak gibi, uyarmadı demeyin :)

 

Emirhan'ın, kurabiye tabağından "yıldız" diye seçtiği kurabiyenin son görüntüleri :) resim çekeceğiz diye zor dayandı çocuk, mideye indirdi sonunda..


İlk defa şeker hamurlu kurabiye yapmayı denedim.. Ailece birarada olacağımız için ailedekileri yazdım kurabiyelere, dayıma, dedeme, babaanneme şeklinde.. Onun dışında çok özel bir hazırlık yapmadım, bir de aşağıdaki magnetleri hazırladım 2 yaş hatırası olarak..
Şimdi bakalım Emirhan Bey bu aralar neler yapıyor, neleri seviyor,

- Öncelikle gerçekten minik bir pisi o, kıyafetleriyle ancak 11 kilo geliyor.. Nasıl kilo alacak bu çocuk hiç bilmiyorum..

- 23 aylık olduğunda emmeyi bıraktık. Tahminimden daha az zorluk yaşadık diyebilirim, bir arkadaşımın önerdiği bir şeyi uyguladım ve sonrasında "zaten artık abi oldun" dedim, o da "abi oldum meme yok" diye birkaç gün sayıklasa da, çok şükür bu durumu atlattık :) Gece uyanmaları da bir iki sayıklamanın dışında yok gibi. Artık tamamen kendi yatağında uyuyor, bazen huysuz anlarında yanına kıvrılıyoruz uyuyana kadar :) Uyku arkadaşlarımız ise İkea'dan aldığımız köpüş ve baykuş..


Bu 22 aylıkken, gündüz emmelerini kesip salıncakta uyutmaya çalışırken.. Köpeği bir kere kaybettik ve yenisini almak zorunda kaldık, çok sevdi çok alıştı kuzum köpeğine :)

- En son yazımda "bu çocuk süte alışacak mı acaba" derken, emmeyi bıraktıktan sonra "süt içelim" demeye başladı. Önce pipetli bardaktan içiyordu ama bardağı tam bitirmiyordu, biberon vereyim bakalım dedim ki, meme emerken ısrarla verdiğim biberonu emmeyen çocuk şuan bağımlı oldu :) Günün her anı süt istese de sadece sabah ve gece yatarken vermeye dikkat ediyorum.. Yoksa olmayan iştahı da kesilecek..

- Aslında kahvaltıyı güzel yapıyor, yumurta, zeytin (çok güzel yiyor, çekirdeğini de çıkartıyor artık) krep, tost, fındık ezmesi seviyor. Yanında pekmezli su (çay diyoruz ona :) içiyor yada meyve suyu.. Sütü her halükarda içtiği için kahvaltıdan sonra isteyince veriyorum.. Meyveleri güzel yiyor, sebzelerde hala sorun yaşıyoruz, farklı yöntemlerle yedirmeye çalışıyorum, daha çok çorba olarak..

- Oyun hamuru, yapboz yapmak, çadırına bizleri de sokup oynamak ve ilk arabasıyla evde dolaşmak en sevdiği şeyler.. Treni çalıştırıp kaaaç kaaaç diye trenden kaçmayı da çok seviyor..

Çadır, hem ev hem bahçe için çok uygun.. İnternette görüp beğenip almıştık, kurulum gerektirmeyen ve katlayınca küçücük bir yer kaplayan bir çadır. "Pop it up çadır" olarak geçiyor.

Çadırın içi yani tabanı ise bu şekilde, küçük arabaları yarıştırmak için ideal :)


- Bizimle namaz kılmayı çok seviyor, hemen "takkee, seccadee" deyip yanımızda duruyor namaza..
Secdeye boylu boyunca yatıp kalıyor genelde, öğle namazına mütakip secdede uyuyakalıyor bazen :)


- Bilgisayara "bilgiciş", tablete "palet" diyor ve ikisini de çok sevmesine rağmen fazla kullandırmamaya özen gösteriyoruz.. Tablette faydalı bulduğumuz bazı hikayelere ve oyunlara ara ara izin veriyoruz. 

- 21 aylıkken birkaç harf ve sayıyı söylerken, 22. aydan beri a'dan z'ye hepsini biliyor ve söylüyor ( yumuşak g hariç :) 1'den 10'a kadar sayıları biliyor.. yine 2-3 aydır kurduğu cümlelerde hayli gelişme var, ne dese anlıyoruz artık, bazen bizi çok şaşırtıp güldürüyor cümleleriyle.. Anne, baba yerine annesi babası diye sesleniyor bu aralar bize, bazen annecim babacım diyor ki tatlılıktan yiyesimiz geliyor o zaman :) Bir de reklamda yada kitaplarında bir meyve sebze görsün, "koş getir, hadi" diyor, geçen sucuk reklamı gördü, "sucuuuuuk pişir, hadi getir" diyor :)

2 yıl önce Emirhan'ın doğumu için hastaneye gitmeye kalktığımızda kar fırtınasından önümüzü zor görmüştük.. Bu yıl böyle bahar havaları pek hayra alamet değil ya hadi hayırlısı..
Olayı havalara bağlayıp bitireyim bari artık :)

Şimdilik bizden bu kadar..

Sevgiler :)


3 yorum:

Eyup Yiğit Kartal dedi ki...

ne güzel bir yazı olmuş...
nice nice 20-30-40 senler diyelim...
aferin sende eyüp gibi kocamn abi olmuşsun..
Ne güzel anılar biriktirmiş annen sana .
biz bu doğum günün de pek bir şey yapmadık hem sünnet hem hastalık girince :(
ama her gördüğü pastaya iki doğdun Eyüp diye mum ve çakmak isteyip üflüyor....

sizleri instagram da da görmek isteriz....

Kurdeleli Kedi dedi ki...

Teşekkür ederiz canım..
Aslında instagram hesabım var kurdelelikedi adıyla ama pek aktif değilim..
Sizin instagram hesabınız nedir, yada beni ekleyin ben de sizi merak ettim neler yapıyorsunuz :)

Eyup Yiğit Kartal dedi ki...

eyuplugunler benimde biz çok aktifiz her an resim paylaşıyoruz hatıra olarak orası da kalacak miniğime..

Yorum Gönder