Sipariş ve Sorularınız İçin Mail: kurdelelikedi@gmail.com

Nikah yada Bebek için Kuş Evi İthal Şeker Kutusu Nikah, Nişan, Bebek için Kalpli Şeker Kutusu Erkek Bebek Şekeri Kutuları Kız Bebek Şekeri Kutuları Erkek Bebek Şekeri Ahşap Çerçeve Kutu Sandık Şeklinde Nikah Şekeri yada Kına Kutusu Ahşap Nikah Şekeri Kutuları

26 Mayıs 2013 Pazar

Bahçeden Manzaralar ve Minik Yardımcımız

Havaların ısınmasıyla biz de bahçenin tadını çıkarmaya başladık.. Annemlerin bahçeli evinde bu sene hayli uğraştık, bol çiçek ektik ve düzenlemeler yaptık.. Bahçeli ev iyi hoş fakat bakımı hiç de kolay değilmiş :) Bahçıvanınız yoksa, peyzajcıyla falan da anlaşmayayım kendim yaparım birşeyler derseniz, düzenleme de bakım da, otla mücadele de size kalıyor.. Ama tüm uğraşlara rağmen sefasını sürmek güzel oluyor :)


Minik yardımcımız da bize yardım etti tabi ki, taş taşıdı, ot yoldu ( birazcık da çiçek :)
Çimleri suladı..


Verandayı süpürdü :)


Bazen oturdu, güneşlendi..


Toprakla oynadı.. (evet, oyun oynarken bile ciddi bu çocuk :P)

Gelelim, belediye işçisi modunda kolları sıvayıp ektiklerimize :) 


Giriş kapısının sağı ve solu menekşelerle renklendirildi..
Menekşeler sonbaharda ekilmişti, üzerlerine kar yağdıktan sonra öyle yayıldılar ve coştular ki.. Bu biraz azalmış ve tohum verdikleri hali.. Saksıdaki ortancayı oradaki betonu kapatmak için koyduk, hoş da oldu..


Girişteki pencere


Arka bahçede çitli bir bölüm var, normalde sebze ekimi için ayrılan bu bölümü biz çiçek alanı yapmak istedik.. Renk renk bodrum papatyaları, bodur güller, mine çiçekleri..


Menekşeler, petunyalar..


Kaya bahçesi denememiz.. Kayaları yerleştirip etrafına değişik sedum türlerinden ektik.. Sedumlar yayılıcı bitkiler ve özellikle kayaları kapladığında çok hoş bir görünümleri oluyor.. Umarım yerlerini sevip güzelce yayılırlar :)
Veranda ve sarkan petunyalarımız..


Katmerli petunya


Bu da ilk saksı boyamam :) Sardunyanın renklerini görünce bu saksıya uyacağını düşündüm..Merdivendeki diğer çiçekler.. Veranda direklerini sarmaları için geçen sene hanımeli dikilmişti, bu sene açmaya başladılar, mis gibi kokuyorlar..Hanımelinin yanına yasemin diktik, o da minik güzel kokulu çiçeklerini açmaya başladı.. Umarım Ankara'nın soğuk kışına dayanır..


Clematis, forumlar da çokça görüp sevdiğim bir sarmaşık.. Bauhaus'ta bulunca kaçırmadık :)Bunlar da geçen yazdan, zengarden'dan aldığımız tohumlardan çıkan gündüz sefası sarmaşıkları.. Tohumdan çok kolay yetişen bir bitki.. Geçen seneki tohumlardan ektiğimiz yerden bu sene de çıkmaya başladılar bile :)

Bahçe geliştikçe ve yeni şeyler yaptıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.. 
Şimdilik bu kadar :)

Sevgiler..
7 yorum:

selma tamer dedi ki...

evet zor uğrastır ama sevınce zevk verır bayıldım cıceklere ınsanın omrunu uzatır onlara bakmak

MeLiKeACAR dedi ki...

çok güzelmiş yaaa bahçee:) Ne zevklidir onlarla uğraşmak :)

Kurdeleli Kedi dedi ki...

Selma ve Melike teşekkürler güzel yorumlarınız için.. Onlarla ilgilenmek zevkli gerçekten, annem de zorluğuna rağmen sevdiği için almadan duramıyor :)

Eyup Yiğit Kartal dedi ki...

Waww ne güzel olmuş...
Tabi bir de minik yardım edince daha güzel olmuş..
Minik olmasaymış siz yapamazdınız:P

Kurdeleli Kedi dedi ki...

O olmasaydı ne mümkün :P

Yaşam İzi dedi ki...

Çiçeklere, bahçeye ama en çok kuzucuğa bayıldım:)Bahçede geçireceğiniz güzel, keyifli günler,niz olması dileği ile...

tubanne dedi ki...

Minik yardımcının ciddi hallerine bayıldım,çok tatlı:)Bahçenize verdiğiniz emeğe hayran kaldım,çok zevkli olmuş,ellerinize sağlık:)Sayenizde bayağı çiçek öğrendim:)

Yorum Gönder