Sipariş ve Sorularınız İçin Mail: kurdelelikedi@gmail.com

Nikah yada Bebek için Kuş Evi İthal Şeker Kutusu Nikah, Nişan, Bebek için Kalpli Şeker Kutusu Erkek Bebek Şekeri Kutuları Kız Bebek Şekeri Kutuları Erkek Bebek Şekeri Ahşap Çerçeve Kutu Sandık Şeklinde Nikah Şekeri yada Kına Kutusu Ahşap Nikah Şekeri Kutuları

20 Ağustos 2013 Salı

Biz Geldik, 1,5 Yaşına Girdik..


Selamlar..
2,5 aydır bloga yazı girememiş olmanın ezikliği ile beraber buradayım.. Ülkemizde patlak veren olaylarla başlayan yazma isteksizliğine Emirhan'ın kıpır kıpır halleri de eklenince arayı baya açmışım.. Ama takip ettiğim bloglardan kopmadım, yazdıklarınızı kenarından köşesinden de olsa okumaya gayret ettim..

Şimdi de Mısır'da insanlık dışı olaylar yaşanıyor.. Haberlere bakamaz olduk, içimiz fena acıyor.. Allahım sen oradaki kardeşlerimize en kısa zamanda refah, huzur ver.. Keşke elimizden dua etmekten başka birşey gelse..

---

Bu süreçte beni merak eden, "nerelerdesin, seni özledik, sepetlerini özledik, atmalarını özledik halimeee.." benzeri mesajları ile beni yalnız bırakmayan takipçilerime pek bi teşekkürlerimi iletirim.. (yok böyle bişeyy, kimse mi merak etmez, niye yazmıyorsun hayırdır demez.. demedi anacım :) 

Neyse efenim, velev ki kendi kendime yazayım, okuyayım.. ne olacağdı yani milletin işi gücü yoğdu da beni mi merak edeceğdi..

---

Emirhan 18 aylık oldu bu arada, yani 1,5 yaşında artık..


Bu aralar meraklı olduğu şeyler, 
- Dedesini telefondan bulup aramak, dede dededd ve anlamsız bir sürü kelimeyle konuşmaya çalışması..
- Köpek deyince av avvv diyor, kedi deyince ağzı kapalı miyavlamaya çalışıyor, mırlıyor :) tavuk ba ba ba baa, ördek deyince dilini sokup çıkarıyor vak vak diyemiyor :) 
- Koltuk tepelerine çıkıp tablo sallamak, yapma dedikçe inadına yapmak.. sonra aşağıya kafa üstü atlamak
- çarşaf ve örtülerin altına girmek ve bizi de sokmak
- Tencere kapak olmazsa olmazı.. içine patates soğan yada oyuncak atıp kaşıkla karıştırmak, yemek yapıp tadına bakmak :)
- Üzüm.. yaş kuru farketmez, ona üzüm olsun yeter ki..
- Yıkanmak, suya havuza girmek.. çıp çıp yapalım mı dediğimde bir banyoya koşuşu var ki, ellerini de böyle bir ovuşturmalar sevinçten, bir tepinmeler..
- Ezan yada Kur'an-ı Kerim sesi duysun hemen amin yapıp ellerini yüzüne götürüyor.. bir de dua okuyormuş gibi ağzını kıpırdatıyor sonra amin diyor.. Ama en son hurdacı geçerken hoparlörden bağarmıştı, onu ezan sanıp her "hurdacı, hurdacı, hurdacı" dediğinde amin deyince biz koptuk tabi :)


- Araba merakımız çok fazla.. ama gerçek araba olacak bize, binip kullanacak.. gün içinde aklına gelirse "vınnn, gunnnn" deyip arabaya gitmek istiyor.. evde de bulduğu her yuvarlak cisim potansiyel direksiyon onun için..
Yazı Ankara'da geçirdik, dedesinin bahçesinde kedi, köpek, ördek peşinde koşturduk.. Şişme havuzda keyif yaptık.. bol bol parkta oynadık..


Baba işten gelir gelmez "attaaaa" diyerek ayakkabıları babaya getirdik.. hoşgeldin babacım, öpeyim babacım yok.. attaa attaa attaaa..

Ben ise bir yandan taşınma telaşındayım.. oturduğumuz ev satıldı ve şansımıza iki kat altımız boşaldı, oraya geçeceğiz birkaç gün içinde inşallah..
 Emirhan'ı bugünlük babaannesine yolladım, bensizken daha sakin duruyor ve iki pışpışla uyuyormuş kerata.. Bütün nazı bana.. Ben varsam emmeden hayatta uyumuyor.. Az önce aldığım son dakika haberine göre ise ayakta sallanarak uyumuş ki bu bir mucize! Zira kendisini bir türlü buna alıştıramamıştım, ayağımdan kaçıp kaçıp gidiyor ve emmek için ağlıyordu..

Hazır Emirhan yokken perde ütüleme ve eşya kolileme işine geri döneyim :)

Sevgiler..


1 yorum:

Eyup Yiğit Kartal dedi ki...

Kolay gelsin canım...
Çok arayı açmamak lazım..

Yorum Gönder